Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Масовна тепачка во Македонија – ова се деталите за големиот инцидент

-Реклама-

Масовна тепачка во Македонија – ова се деталите за големиот инцидент

Реклама

На 17.03.2024 во 11.00 часот на фудбалското игралиште во село Богомила, општина Чашка настанал инцидент.

-Реклама-

За време на одигрување на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Богомила од с.Богомила и ФК Мартолци од с.Горно Врановци, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу играчи од двете екипи и дел од публиката, по што натпреварот бил прекинат.

-Реклама-

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: Илустрација

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Масовна тепачка во Македонија – ова се деталите за големиот инцидент

Реклама

Масовна тепачка во Македонија – ова се деталите за големиот инцидент

На 17.03.2024 во 11.00 часот на фудбалското игралиште во село Богомила, општина Чашка настанал инцидент.

За време на одигрување на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Богомила од с.Богомила и ФК Мартолци од с.Горно Врановци, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу играчи од двете екипи и дел од публиката, по што натпреварот бил прекинат.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: Илустрација


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО