Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа кај Колашин, има и повредени

-Реклама-

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа кај Колашин, има и повредени

Реклама

Во несреќата едно лице е повредено.

-Реклама-

Во попладневните часови на магистралниот пат Подгорица – Колашин, во градот Платије, се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа камиони.

-Реклама-

Сударот се случил во близина на третиот тунел, а како што може да се види на фотографиите по ударот возилото се запалило.

Камионот речиси целосно изгоре.

Засега не е познато што ја предизвикало несреќата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа кај Колашин, има и повредени

-Реклама-

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа кај Колашин, има и повредени

Реклама

Во несреќата едно лице е повредено.

Во попладневните часови на магистралниот пат Подгорица – Колашин, во градот Платије, се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа камиони.

Сударот се случил во близина на третиот тунел, а како што може да се види на фотографиите по ударот возилото се запалило.

Камионот речиси целосно изгоре.

Засега не е познато што ја предизвикало несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО