Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА: Младата Даниела мајка на 7 годишен син трагично загина во несреќа откако се пуштила со параглајдер во Колумбија

-Реклама-

27-годишната Даниеле Бариос резервирала лет со параглајдинг за да го надмине стравот од летање. Сè завршило во трагедија кога таа се лизнала од седиштето на лет и паднала во шума во Колумбија.

Реклама

Даниеле пред летот објави фотографија на социјалните мрежи и напиша дека „конечно е подготвена да се ослободи од фобијата од летање“. Придружете ми се во луда авантура. Да го победиме стравот“, напиша таа.

-Реклама-

Бариос и пилотот полетаа од планината Ел Кастиљо во провинцијата Каларка во саботата попладне. Таа се лизна од седиштето додека летаа над патеката Прадера Алта, соопшти противпожарната служба во Каларка. Пилотот, чие име не се соопштува, не можел да застане и го продолжил летот додека не успеал да слета, пишува Дејли Мејл.

-Реклама-

Сведок ја видел како паѓа од параглајдерот и веднаш повикал 911. Мисијата за пребарување и спасување била започната околу 15 часот, а завршила околу полноќ кога пожарникарите го пронашле нејзиното тело. На местото на настанот била констатирана смрт.

„Очигледно една млада жена се лизна од седиштето каде што седи копилотот“, изјави командантот на противпожарната служба во Каларка, капетанот Хавиер Арконде.

Бариос зад себе остави седумгодишен син. Истрагата е во тек.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА: Младата Даниела мајка на 7 годишен син трагично загина во несреќа откако се пуштила со параглајдер во Колумбија

Реклама

27-годишната Даниеле Бариос резервирала лет со параглајдинг за да го надмине стравот од летање. Сè завршило во трагедија кога таа се лизнала од седиштето на лет и паднала во шума во Колумбија.

Даниеле пред летот објави фотографија на социјалните мрежи и напиша дека „конечно е подготвена да се ослободи од фобијата од летање“. Придружете ми се во луда авантура. Да го победиме стравот“, напиша таа.

Бариос и пилотот полетаа од планината Ел Кастиљо во провинцијата Каларка во саботата попладне. Таа се лизна од седиштето додека летаа над патеката Прадера Алта, соопшти противпожарната служба во Каларка. Пилотот, чие име не се соопштува, не можел да застане и го продолжил летот додека не успеал да слета, пишува Дејли Мејл.

Сведок ја видел како паѓа од параглајдерот и веднаш повикал 911. Мисијата за пребарување и спасување била започната околу 15 часот, а завршила околу полноќ кога пожарникарите го пронашле нејзиното тело. На местото на настанот била констатирана смрт.

„Очигледно една млада жена се лизна од седиштето каде што седи копилотот“, изјави командантот на противпожарната служба во Каларка, капетанот Хавиер Арконде.

Бариос зад себе остави седумгодишен син. Истрагата е во тек.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО