Saturday, April 13, 2024
7.8 C
Skopje

Познатиот македонски музичар Мирко Попов се бори за живот

-Реклама-

Познатиот автор и продуцент на електронска музика вечерва е хоспитализиран на Клиниката за реанимација и интензивно лекување на скопските клиники.

Реклама

Според информациите до кои дојде Скопје Инфо тој во тешка здравствена состојба и со проширени зеници, вечерва е примен во болница, во моментов е ставен на машина за дишење, а медицинскиот персонал се бори за неговиот живот.

-Реклама-

Неофицијално, причината за хоспитализацијата е обилно мозочно крварење.

-Реклама-

Познатиот македонски музичар и основоположник на PMG production, има одиграно во неколку театарски претстави и филмови.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Познатиот македонски музичар Мирко Попов се бори за живот

Реклама

Познатиот автор и продуцент на електронска музика вечерва е хоспитализиран на Клиниката за реанимација и интензивно лекување на скопските клиники.

Според информациите до кои дојде Скопје Инфо тој во тешка здравствена состојба и со проширени зеници, вечерва е примен во болница, во моментов е ставен на машина за дишење, а медицинскиот персонал се бори за неговиот живот.

Неофицијално, причината за хоспитализацијата е обилно мозочно крварење.

Познатиот македонски музичар и основоположник на PMG production, има одиграно во неколку театарски претстави и филмови.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО