Saturday, April 13, 2024
7.8 C
Skopje

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, има и повредени

-Реклама-

Двајца малолетници се здобиле со тешки повреди откако со возило излетале од локалниот пат Стримница-Челопек.

Реклама

Сообраќајната несреќа се случила вчера околу 14 часот. 

-Реклама-

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски, информира дека денеска било пријавено оти патничко моторно возило „смарт“ со тетовски регистрации управувано од малолетник од Челопек излетало од коловоз. 

-Реклама-

„Во несреќата, возачот и сопатникот во возилото, кој е исто така, малолетник од Стримница, се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница“,  информира портпаролот на СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, има и повредени

Реклама

Двајца малолетници се здобиле со тешки повреди откако со возило излетале од локалниот пат Стримница-Челопек.

Сообраќајната несреќа се случила вчера околу 14 часот. 

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски, информира дека денеска било пријавено оти патничко моторно возило „смарт“ со тетовски регистрации управувано од малолетник од Челопек излетало од коловоз. 

„Во несреќата, возачот и сопатникот во возилото, кој е исто така, малолетник од Стримница, се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница“,  информира портпаролот на СВР Тетово.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО