Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, младо лице со автомобил излетало од патот

-Реклама-

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, младо лице со автомобил излетало од патот

Реклама

На 19.03.2024 во 16.29 часот во СВР Штип било пријавено дека:

-Реклама-

На магистралниот пат Штип–Кочани, помеѓу с.Чардаклија и с.Долни Балван, на излез на с.Чардаклија, патничко возило „мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, управувано од М.С.(26) од Кочани, излетало од патот, соопшти МВР.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, младо лице со автомобил излетало од патот

-Реклама-

Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија, младо лице со автомобил излетало од патот

Реклама

На 19.03.2024 во 16.29 часот во СВР Штип било пријавено дека:

На магистралниот пат Штип–Кочани, помеѓу с.Чардаклија и с.Долни Балван, на излез на с.Чардаклија, патничко возило „мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, управувано од М.С.(26) од Кочани, излетало од патот, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО