Saturday, April 13, 2024
7.8 C
Skopje

Нова трагична сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице го загуби животот, неколку повредени

-Реклама-

На магистралниот пат Скопје – Граничен премин Блаце влера околу 21:45 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(40) од Скопје и патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.В.(52) од с.Сарај, скопско.

Реклама

-Од здобиените повреди на местото починала М.Л., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

-Реклама-

Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Р.В. и неговата сопатничка А.И.(25), а со телесни повреди се здобиле сопатничката З.В.(47) и двајца малолетни сопатници, сите од возилото „фолксваген голф“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

-Реклама-

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Нова трагична сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице го загуби животот, неколку повредени

Реклама

На магистралниот пат Скопје – Граничен премин Блаце влера околу 21:45 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(40) од Скопје и патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.В.(52) од с.Сарај, скопско.

-Од здобиените повреди на местото починала М.Л., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Р.В. и неговата сопатничка А.И.(25), а со телесни повреди се здобиле сопатничката З.В.(47) и двајца малолетни сопатници, сите од возилото „фолксваген голф“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!