Saturday, April 13, 2024
7.8 C
Skopje

Нова ТРАГЕДИЈА во Македонија – младо момче го загуби животот вечерва во сообраќајна несреќа

-Реклама-

Поради сообраќајна несреќа на магистралниот пат Прилеп – Градско, меѓу раскрсницата за село Ореовец и село Плетвар, сообраќајот е во целосен прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Реклама

Сообраќајот е во прекин попладнево од 18.06 часот.

-Реклама-

Maркукуле дознава дека во сообраќајката учествувале автомобил со прилепски регистарски ознаки и цистерна, при што загина 29-годишно момче од Прилеп.

-Реклама-

Извор: Маркукуле

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова ТРАГЕДИЈА во Македонија – младо момче го загуби животот вечерва во сообраќајна несреќа

Реклама

Поради сообраќајна несреќа на магистралниот пат Прилеп – Градско, меѓу раскрсницата за село Ореовец и село Плетвар, сообраќајот е во целосен прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин попладнево од 18.06 часот.

Maркукуле дознава дека во сообраќајката учествувале автомобил со прилепски регистарски ознаки и цистерна, при што загина 29-годишно момче од Прилеп.

Извор: Маркукуле

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО