Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Уште една сообраќајна несреќа во Македонија со жртва, загина едно лице

-Реклама-

Уште една сообраќајна несреќа во Македонија со жртва, загина едно лице

Реклама

МВР информира дека вчера во 14:45 часот во СВР Велес од Итна медицинска помош Велес било пријавено дека во нива во атар на село Сујаклари, Велешко, констатирале смрт кај А.К.(73), жител на селото.

-Реклама-

Според пријавеното, во нивата имало превртен трактор, а телото на А.К. било под него.

-Реклама-

Увид извршила екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Уште една сообраќајна несреќа во Македонија со жртва, загина едно лице

Реклама

Уште една сообраќајна несреќа во Македонија со жртва, загина едно лице

МВР информира дека вчера во 14:45 часот во СВР Велес од Итна медицинска помош Велес било пријавено дека во нива во атар на село Сујаклари, Велешко, констатирале смрт кај А.К.(73), жител на селото.

Според пријавеното, во нивата имало превртен трактор, а телото на А.К. било под него.

Увид извршила екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!