Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Сообраќајна несреќа во Македонија: Пожарникарите вадeле едно лице од превртено возило

-Реклама-

Сообраќајна несреќа во Македонија: Пожарникарите вадат едно лице од превртено возило

Реклама

Сообраќајна несреќа се случила утрово кај кавадаречкото село Дреново, возило излетало од патот и се превртело, потврдија за МИА од Итната медицинска помош, противпожарната служба и СВР Велес.

-Реклама-

Екипа на итната медицинска помош Кавадарци е на лице место, а увид врши и полициска екипа. Од СВР Велес информираа дека ќе следуваат повеќе детали во текот на денот.

-Реклама-

Оттаму појаснија дека сообраќајката е на локалниот пат од селото кон регионалниот пат за градот Кавадарци.

Според првичните информации, кавадаречките пожарникари се обидуваат да ослободат едно лице приклештено во возилото.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Сообраќајна несреќа во Македонија: Пожарникарите вадeле едно лице од превртено возило

Реклама

Сообраќајна несреќа во Македонија: Пожарникарите вадат едно лице од превртено возило

Сообраќајна несреќа се случила утрово кај кавадаречкото село Дреново, возило излетало од патот и се превртело, потврдија за МИА од Итната медицинска помош, противпожарната служба и СВР Велес.

Екипа на итната медицинска помош Кавадарци е на лице место, а увид врши и полициска екипа. Од СВР Велес информираа дека ќе следуваат повеќе детали во текот на денот.

Оттаму појаснија дека сообраќајката е на локалниот пат од селото кон регионалниот пат за градот Кавадарци.

Според првичните информации, кавадаречките пожарникари се обидуваат да ослободат едно лице приклештено во возилото.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО