Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Едно лице излетало од патот и се здобило со тешки повреди

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Едно лице излетало од патот и се здобило со тешки повреди

Реклама

На местото на несреќата увид извршила екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи.

-Реклама-

На (24 март) во 13 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Седек Костовски“ во Гостивар мотоцикл со гостиварски регистарски ознаки, управуван од 49-годишниот Л.Л. од гостиварско Чајле излетал од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Едно лице излетало од патот и се здобило со тешки повреди

Реклама

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Едно лице излетало од патот и се здобило со тешки повреди

На местото на несреќата увид извршила екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи.

На (24 март) во 13 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Седек Костовски“ во Гостивар мотоцикл со гостиварски регистарски ознаки, управуван од 49-годишниот Л.Л. од гостиварско Чајле излетал од коловозот.

Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО