Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Прекината и програмата на сите телевизии и низ цела Србија со вонредно соопштение за исчезнатото девојче

-Реклама-

„Најди ме“ денеска беше активирана за прв пат во Србија поради исчезнувањето на двегодишното девојче Данка Илиќ во околината на Бор, следете ги сите настани во живо на ТВ Информер.

Реклама

Во моментот на нејзиното исчезнување носела виолетови панталони, маслинесто зелена јакна и црни патики.

-Реклама-

– Данка Илиќ, 2 години. исчезна околу 13 часот и 45 минути во Бор, кафена коса, висина 85 см, носи маслинесто сако, виолетови панталони – пристигна СМС порака.

-Реклама-

Во потрагата по девојчето се вклучија и полиција, пожарникари, планинска спасувачка служба, граѓани на Бор.

Веста брзо се шири на социјалните мрежи, но и преку СМС пораки, а сите се надеваме дека малата Данка наскоро ќе биде во прегратките на нејзината мајка.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Прекината и програмата на сите телевизии и низ цела Србија со вонредно соопштение за исчезнатото девојче

Реклама

„Најди ме“ денеска беше активирана за прв пат во Србија поради исчезнувањето на двегодишното девојче Данка Илиќ во околината на Бор, следете ги сите настани во живо на ТВ Информер.

Во моментот на нејзиното исчезнување носела виолетови панталони, маслинесто зелена јакна и црни патики.

– Данка Илиќ, 2 години. исчезна околу 13 часот и 45 минути во Бор, кафена коса, висина 85 см, носи маслинесто сако, виолетови панталони – пристигна СМС порака.

Во потрагата по девојчето се вклучија и полиција, пожарникари, планинска спасувачка служба, граѓани на Бор.

Веста брзо се шири на социјалните мрежи, но и преку СМС пораки, а сите се надеваме дека малата Данка наскоро ќе биде во прегратките на нејзината мајка.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО