Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Први снимки од ДЕПОНИЈАТА ВО БАЊСКО ПОЛЕ: Багери откопуваат се, откриено кои се осомничените за монструозното убиство на Данка Илиќ

-Реклама-

Осомничените за убиството на девојчето од Бор, Данка Илиќ, полицијата ги донела на депонија каде наводно го фрлиле нејзиното тело.

Реклама

Криминалистичката полиција од Бор ги уапси работниците на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.

-Реклама-

Како што јавува АТВ, С.Ј со службеното возило ја удрил двегодишната Данка и ја убил, а потоа нејзиното тело го ставил со колега во багажникот на возилото, по што се упатиле кон дива депонија на Старобањски пут.

-Реклама-

На местото на дивата депонија во моментов се лоцирани екипи на форензичар и багер.

Депонијата се наоѓа на сред пат од Бањско Поље до селото Брестовац од каде што се родителите на Ивана, јавува репортерот на Курир од местото на настанот.

Багерот повторно копа на истото место на дивата депонија, фокусот е токму на еден дел.

Пристигна камион од Јавното комунално претпријатие, а потоа и други возила од истото претпријатие.

Извор: kurir.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Први снимки од ДЕПОНИЈАТА ВО БАЊСКО ПОЛЕ: Багери откопуваат се, откриено кои се осомничените за монструозното убиство на Данка Илиќ

Реклама

Осомничените за убиството на девојчето од Бор, Данка Илиќ, полицијата ги донела на депонија каде наводно го фрлиле нејзиното тело.

Криминалистичката полиција од Бор ги уапси работниците на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.

Како што јавува АТВ, С.Ј со службеното возило ја удрил двегодишната Данка и ја убил, а потоа нејзиното тело го ставил со колега во багажникот на возилото, по што се упатиле кон дива депонија на Старобањски пут.

На местото на дивата депонија во моментов се лоцирани екипи на форензичар и багер.

Депонијата се наоѓа на сред пат од Бањско Поље до селото Брестовац од каде што се родителите на Ивана, јавува репортерот на Курир од местото на настанот.

Багерот повторно копа на истото место на дивата депонија, фокусот е токму на еден дел.

Пристигна камион од Јавното комунално претпријатие, а потоа и други возила од истото претпријатие.

Извор: kurir.rs


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО