Saturday, April 13, 2024
7.8 C
Skopje

Ова се убијците на Данка, се обиделе да ги сокријат трагите со солна киселина

-Реклама-

С.Ј. (50) од Злот е уапсен откако признал дека со колега ја убиле Данка Илиќ (2) со службено возило, а потоа нејзиното тело го фрлиле на дива депонија.

Реклама

Како што пишува „Блиц“, во автомобилот биле пронајдени траги од крв, по што била извршена ДНК анализа и потврден е идентитетот на исчезнатата Данка Илиќ.

-Реклама-

Според планот за работа на компанијата, се знаело кој управувал со автомобилот во критичното време а со проверка на базните станици се потврдило. Осомничените се приведени и веднаш го признале убиството – вели изворот на „Блиц“.

-Реклама-

Како што објави Информер, двајцата работници кои тој ден го должеле автомобил и работеле во Бањско поле, возеле брзо и удриле девојче кое очигледно залутало надвор од дворот.

– Таа стоела на сред сред пат, со полна брзина налетале на неа. Излегле надвор, наместо да и помогнат, ја ставиле во багажникот. Го однеле детето до депонијата и го фрлиле таму. Прво го затрупале со ѓубре, за да не се забележи, а потоа отишле и се договориле темелно да го исчистат автомобилот со киселина и хемиски средства за да се отстранат трагите од крв. Само со форензичка анализа и употреба на специјални светилки утврдиле траги од крв. Подоцна било утврдено дека крвта е на Данка, пишува Информер.

Наводно тие во неколку наврати се враќале на депонијата за дополнително да го закопаат телото.

Веста дека е убиена Данка Илиќ ја потврди и претседателот на Србија, Александар Вучиќ

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Ова се убијците на Данка, се обиделе да ги сокријат трагите со солна киселина

Реклама

С.Ј. (50) од Злот е уапсен откако признал дека со колега ја убиле Данка Илиќ (2) со службено возило, а потоа нејзиното тело го фрлиле на дива депонија.

Како што пишува „Блиц“, во автомобилот биле пронајдени траги од крв, по што била извршена ДНК анализа и потврден е идентитетот на исчезнатата Данка Илиќ.

Според планот за работа на компанијата, се знаело кој управувал со автомобилот во критичното време а со проверка на базните станици се потврдило. Осомничените се приведени и веднаш го признале убиството – вели изворот на „Блиц“.

Како што објави Информер, двајцата работници кои тој ден го должеле автомобил и работеле во Бањско поле, возеле брзо и удриле девојче кое очигледно залутало надвор од дворот.

– Таа стоела на сред сред пат, со полна брзина налетале на неа. Излегле надвор, наместо да и помогнат, ја ставиле во багажникот. Го однеле детето до депонијата и го фрлиле таму. Прво го затрупале со ѓубре, за да не се забележи, а потоа отишле и се договориле темелно да го исчистат автомобилот со киселина и хемиски средства за да се отстранат трагите од крв. Само со форензичка анализа и употреба на специјални светилки утврдиле траги од крв. Подоцна било утврдено дека крвта е на Данка, пишува Информер.

Наводно тие во неколку наврати се враќале на депонијата за дополнително да го закопаат телото.

Веста дека е убиена Данка Илиќ ја потврди и претседателот на Србија, Александар Вучиќ


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО