Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Вооружена престрелка во Скопје – две лица се повредени, ова се деталите

-Реклама-

Двајца скопјани се повредени во напад со оружје на подрачјето на Чаир во Скопје.

Реклама

Тие биле нападнати од неколку вооружени лица кои пукале со огнено оружје и ги нападнале со остар предмет. Случајот е пријавен во полиција, а по напаѓачите се трага.

-Реклама-

„На 07.04.2024 во 18.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Чаир, А.П.(22) и А.П.(23), двајцата од Скопје, со огнено оружје и остар предмет биле нападнати од неколку лица, при што А.П.(23) бил повреден со остар предмет, додека А.П.(22) се здобил со повреди од огнено оружје.

-Реклама-

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок“ – стои во известувањето од МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Вооружена престрелка во Скопје – две лица се повредени, ова се деталите

-Реклама-

Двајца скопјани се повредени во напад со оружје на подрачјето на Чаир во Скопје.

Реклама

Тие биле нападнати од неколку вооружени лица кои пукале со огнено оружје и ги нападнале со остар предмет. Случајот е пријавен во полиција, а по напаѓачите се трага.

„На 07.04.2024 во 18.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Чаир, А.П.(22) и А.П.(23), двајцата од Скопје, со огнено оружје и остар предмет биле нападнати од неколку лица, при што А.П.(23) бил повреден со остар предмет, додека А.П.(22) се здобил со повреди од огнено оружје.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок“ – стои во известувањето од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО