Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

На 26 години си го одзеде животот учесниот на музичкото натпреварување “Ѕвездите на Гранд” пејачот Мујо Хоџиќ

-Реклама-

Мујо Хоџиќ, поранешен учесник на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, почина вчера на 26-годишна возраст.

Реклама

Мујо остави зад себе неутешено семејство како и сопругата Лејла.

-Реклама-

– Замина мојата душа, моето се на светот – напиша Лејла со нивната заедничка фотографија.

-Реклама-

Проштална порака му испрати и пејачот Емир Ѓуловиќ кој на свото стори на Инстаграм ја објави фотографијата на Хоџиќ од натпреварот.

Мујо Хоџиќ со сопругата Лејла
– Нека мил Алах ти подари убав рај. Искрено сочувство до семејството и целата фамилија – напиша Емир Ѓуловиќ кој го фати оваа тажна вест.

Сам си го одзел животот

Како што пренесуваат локалните медиуми, пејачот се обесил.

Имено, извор близок до Гранд Портал откри дека пејачот бил во исклучително лоша психичка состојба, како и дека неодамна имал психички проблеми, поради што за жал си го одзел животот.

– Тој ден беше со родителите и само излезе и за жал го направи тоа. Тој отишол во доградбата во дворот на неговите родители и го направил тоа. Жал ми е за тоа, тој беше одлично момче и крајно искрен колега – изјави извор за Гранд портал.

Оваа вест го шокираше семејството на пејачот, но и бројните пријатели и колеги кои со потресни зборови се простија од него.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

На 26 години си го одзеде животот учесниот на музичкото натпреварување “Ѕвездите на Гранд” пејачот Мујо Хоџиќ

-Реклама-

Мујо Хоџиќ, поранешен учесник на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, почина вчера на 26-годишна возраст.

Реклама

Мујо остави зад себе неутешено семејство како и сопругата Лејла.

– Замина мојата душа, моето се на светот – напиша Лејла со нивната заедничка фотографија.

Проштална порака му испрати и пејачот Емир Ѓуловиќ кој на свото стори на Инстаграм ја објави фотографијата на Хоџиќ од натпреварот.

Мујо Хоџиќ со сопругата Лејла
– Нека мил Алах ти подари убав рај. Искрено сочувство до семејството и целата фамилија – напиша Емир Ѓуловиќ кој го фати оваа тажна вест.

Сам си го одзел животот

Како што пренесуваат локалните медиуми, пејачот се обесил.

Имено, извор близок до Гранд Портал откри дека пејачот бил во исклучително лоша психичка состојба, како и дека неодамна имал психички проблеми, поради што за жал си го одзел животот.

– Тој ден беше со родителите и само излезе и за жал го направи тоа. Тој отишол во доградбата во дворот на неговите родители и го направил тоа. Жал ми е за тоа, тој беше одлично момче и крајно искрен колега – изјави извор за Гранд портал.

Оваа вест го шокираше семејството на пејачот, но и бројните пријатели и колеги кои со потресни зборови се простија од него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО