Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ЕКСКЛУЗИВНО: Невидени фотографии од несреќата во која загина Бранко Гогиќ: КРВАВА ГЛАВА на поранешниот министер, автомобилот искршен…

-Реклама-

Расим Љајиќ, лидерот на СДПС, пред точно две години беше тешко повреден во страшната сообраќајна несреќа на автопатот кај Ражње, во која загина неговиот најдобар пријател и сопартиец Бранко Гогиќ.

Реклама

Љајиќ во својата исповед за српски Курир зборуваше за оваа трагедија и за својот починат пријател и повтори дека апсолутно ништо не памети и дека има целосна амнезија.

-Реклама-

-Реклама-

Љајиќ за Курир изјави дека пред неколку месеци човек од Ражње, кој кажал дека се вика Бојан, го контактирал и рекол дека тој прв го нашол кога се превртел автомобилот, а имал и фотографии.

– Апсолутно не се сеќавам ни на тој човек. Мислев дека ме најде Бојан од Ражње и за кого ви кажав претходно, но не, ова е друг човек. И каква случајност, се вика и Бојан! Неверојатно! И еден човек ми испрати фотографии. Седам со крвава глава до превртената кола – му вели на Љајиќ и додава:

– До сега не сум ги видел ниту овие фотографии…

За потсетување, тешка сообраќајна несреќа во која загина поранешниот директор на ЈП Радиодифузна технологија и комуникации Бранко Гогиќ се случи на 10 април 2022 година на патот кај Ражње.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ЕКСКЛУЗИВНО: Невидени фотографии од несреќата во која загина Бранко Гогиќ: КРВАВА ГЛАВА на поранешниот министер, автомобилот искршен…

-Реклама-

Расим Љајиќ, лидерот на СДПС, пред точно две години беше тешко повреден во страшната сообраќајна несреќа на автопатот кај Ражње, во која загина неговиот најдобар пријател и сопартиец Бранко Гогиќ.

Реклама

Љајиќ во својата исповед за српски Курир зборуваше за оваа трагедија и за својот починат пријател и повтори дека апсолутно ништо не памети и дека има целосна амнезија.

Љајиќ за Курир изјави дека пред неколку месеци човек од Ражње, кој кажал дека се вика Бојан, го контактирал и рекол дека тој прв го нашол кога се превртел автомобилот, а имал и фотографии.

– Апсолутно не се сеќавам ни на тој човек. Мислев дека ме најде Бојан од Ражње и за кого ви кажав претходно, но не, ова е друг човек. И каква случајност, се вика и Бојан! Неверојатно! И еден човек ми испрати фотографии. Седам со крвава глава до превртената кола – му вели на Љајиќ и додава:

– До сега не сум ги видел ниту овие фотографии…

За потсетување, тешка сообраќајна несреќа во која загина поранешниот директор на ЈП Радиодифузна технологија и комуникации Бранко Гогиќ се случи на 10 април 2022 година на патот кај Ражње.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО