Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Тешка несреќа во Македонија: Едно лице го загуби животот

-Реклама-

На 10.04.2024 во 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

Реклама

На бул.„Никола Карев“ во Скопје, товарно возило мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(41) од Скопје, удрило во велосипед управуван од А.Т.(68) од Скопје.

-Реклама-

На местото на несреќата од здобиените повреди починал А.Т., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

-Реклама-

Возачот на товарното возило бил лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка несреќа во Македонија: Едно лице го загуби животот

-Реклама-

На 10.04.2024 во 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

Реклама

На бул.„Никола Карев“ во Скопје, товарно возило мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(41) од Скопје, удрило во велосипед управуван од А.Т.(68) од Скопје.

На местото на несреќата од здобиените повреди починал А.Т., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Возачот на товарното возило бил лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО