Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Почина на млада возраст поранешниот ракометар на Струга

-Реклама-

Градот од кој потекнуваат многу македонски ракометари, Струга, остана без еден од своите поранешни членови.

Реклама

По кратко боледување почина некогашниот кружен напаѓач на стружани, Дејан Џутески, на 44-годишна возраст.

-Реклама-

Дејан Џутески целата своја кариера која не траеше премногу долго ја помина во матичниот клуб и не ја промени средината, иако имаше голем потенцијал.

-Реклама-

Во Струга работеше под палката на Сашо Србиновски, а беше во тимот кога тренери на клубот беа и Каланоски, Коцарески, Матлиески…

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Почина на млада возраст поранешниот ракометар на Струга

-Реклама-

Градот од кој потекнуваат многу македонски ракометари, Струга, остана без еден од своите поранешни членови.

Реклама

По кратко боледување почина некогашниот кружен напаѓач на стружани, Дејан Џутески, на 44-годишна возраст.

Дејан Џутески целата своја кариера која не траеше премногу долго ја помина во матичниот клуб и не ја промени средината, иако имаше голем потенцијал.

Во Струга работеше под палката на Сашо Србиновски, а беше во тимот кога тренери на клубот беа и Каланоски, Коцарески, Матлиески…

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО