Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Со автомобил влетал во маса полна луѓе, има и повредени по физичка пресметка

-Реклама-

ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Со автомобил влетал во маса полна луѓе, има и повредени по физичка пресметка

Реклама

Завчера во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Р.С.(23) од Штип.

-Реклама-

Tie постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

-Реклама-

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Со автомобил влетал во маса полна луѓе, има и повредени по физичка пресметка

-Реклама-

ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Со автомобил влетал во маса полна луѓе, има и повредени по физичка пресметка

Реклама

Завчера во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Р.С.(23) од Штип.

Tie постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО