Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Полицијата на нозе – пред малку пукање во Тетово

-Реклама-

Пред неколку минути имало дојава за пукање во центарот на Тетово, дознава Алсат.

Реклама

Вечерва во Тетово се случило пукање. За среќа нема жртви, а полицијата е на терен и врши увид, со што повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

-Реклама-

ТВ21 од неофицијални извори дознава дека ова пукање е поврзано со настанот и пукањето пред тетовската болница од 11. јануари оваа година.

-Реклама-

– Според последните неофицијални информации на порталот Тетова Сот, лице од тетовско село пукало со калашников на булеварот Илирија или како што е познато во близина на локацијата МЕМА, објави тетовскиот портал.

Полицијата е на местото на настанот. Повеќе детали засега не се откриваат.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Полицијата на нозе – пред малку пукање во Тетово

-Реклама-

Пред неколку минути имало дојава за пукање во центарот на Тетово, дознава Алсат.

Реклама

Вечерва во Тетово се случило пукање. За среќа нема жртви, а полицијата е на терен и врши увид, со што повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

ТВ21 од неофицијални извори дознава дека ова пукање е поврзано со настанот и пукањето пред тетовската болница од 11. јануари оваа година.

– Според последните неофицијални информации на порталот Тетова Сот, лице од тетовско село пукало со калашников на булеварот Илирија или како што е познато во близина на локацијата МЕМА, објави тетовскиот портал.

Полицијата е на местото на настанот. Повеќе детали засега не се откриваат.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО