Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно малолетно лице се здобило се тешки повреди

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно малолетно лице се здобило се тешки повреди

Реклама

МВР извести дека вчера во 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „21“ во скопското село Мојанци, општина Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу:

-Реклама-

Возило „фиат пунто“ управувано од Б.Б.(36) од село Сингелиќ и електричен тротинет, управуван од малолетник од Мојанци.

-Реклама-

Во несреќата со тешки повреди се здобил малолетникот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно малолетно лице се здобило се тешки повреди

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно малолетно лице се здобило се тешки повреди

Реклама

МВР извести дека вчера во 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „21“ во скопското село Мојанци, општина Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу:

Возило „фиат пунто“ управувано од Б.Б.(36) од село Сингелиќ и електричен тротинет, управуван од малолетник од Мојанци.

Во несреќата со тешки повреди се здобил малолетникот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО