Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Додека трае потрагата по телото на малата Данка, мајката на убиецот срамно го правда својот син: А потоа открила што им извадила полицијата од куќата!

-Реклама-

Светлана Драгијевиќ утрово за прв пат излезе надвор по погребот на нејзиниот син, а нашата репортерка ја сретна.
Како што изјави за Информер, отишла на лекар бидејќи нема кој да ја води, па мора сама да оди. Таа истакна дека се плаши од полицијата, но и од новинарите?!

Реклама

-Некој друг го направил, па му го ставил. Се плашам од милицијата на сите, само ме сликаат. Сите беа таму, презентираа секакви работи, имам седум трудови. Ја земаа моторната пила, тие беа во бела облека, земаа брисеви. Таму беа од 10 до три и пол сабајле, се е во весниците, се пишува. Само земи ми ја душата! Ништо не знам, ништо не знам! Соседите беа на погребот, а роднините не – Светлана бесрамно го оправда синот.

-Реклама-

Цело време во текот на разговорот повторувала дека се плаши да не биде сама.

-Реклама-

-Сам одам во Брза помош, доаѓаат од Итна помош и ми го мерат притисокот. Не знам што велат комшиите, доаѓаат навечер и седат со мене, се плашам од новинари сами навечер. Само ме сликаат и само пишуваат.

Прв пат одам сам, секогаш ме носат, а утре одам на гробишта. Мислам дека мојот син не е виновен, но не знам ништо. Немам контакт со нив, не знам ни како призна Дејан, тоа е местенка – изјави Светлана.

Да потсетиме, малата Данка Илиќ од Бор на неполни две години исчезна во вторникот на 26 март. Истрагата открила дека девојката е убиена и тоа било соопштено на 4 април. Детето наводно било удрено од автомобил од Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ. Несреќната девојка по ударот била жива, но се удавила.

Оттогаш трага по телото на Данка.

Таткото и братот на Дејан Драгијевиќ се уапсени под сомнение дека помагале во делото. Далибор починал во притвор, додека на Радет му е одреден притвор.

Далибор Драгијевиќ беше погребан вчера на селските гробишта.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Додека трае потрагата по телото на малата Данка, мајката на убиецот срамно го правда својот син: А потоа открила што им извадила полицијата од куќата!

-Реклама-

Светлана Драгијевиќ утрово за прв пат излезе надвор по погребот на нејзиниот син, а нашата репортерка ја сретна.
Како што изјави за Информер, отишла на лекар бидејќи нема кој да ја води, па мора сама да оди. Таа истакна дека се плаши од полицијата, но и од новинарите?!

Реклама

-Некој друг го направил, па му го ставил. Се плашам од милицијата на сите, само ме сликаат. Сите беа таму, презентираа секакви работи, имам седум трудови. Ја земаа моторната пила, тие беа во бела облека, земаа брисеви. Таму беа од 10 до три и пол сабајле, се е во весниците, се пишува. Само земи ми ја душата! Ништо не знам, ништо не знам! Соседите беа на погребот, а роднините не – Светлана бесрамно го оправда синот.

Цело време во текот на разговорот повторувала дека се плаши да не биде сама.

-Сам одам во Брза помош, доаѓаат од Итна помош и ми го мерат притисокот. Не знам што велат комшиите, доаѓаат навечер и седат со мене, се плашам од новинари сами навечер. Само ме сликаат и само пишуваат.

Прв пат одам сам, секогаш ме носат, а утре одам на гробишта. Мислам дека мојот син не е виновен, но не знам ништо. Немам контакт со нив, не знам ни како призна Дејан, тоа е местенка – изјави Светлана.

Да потсетиме, малата Данка Илиќ од Бор на неполни две години исчезна во вторникот на 26 март. Истрагата открила дека девојката е убиена и тоа било соопштено на 4 април. Детето наводно било удрено од автомобил од Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ. Несреќната девојка по ударот била жива, но се удавила.

Оттогаш трага по телото на Данка.

Таткото и братот на Дејан Драгијевиќ се уапсени под сомнение дека помагале во делото. Далибор починал во притвор, додека на Радет му е одреден притвор.

Далибор Драгијевиќ беше погребан вчера на селските гробишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО