Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

МАКЕДОНИЈА: Со пиштол во рака влегол во бензинска станица: кривична за 20-годишник

-Реклама-

МАКЕДОНИЈА: Со пиштол во рака влегол во бензинска станица: кривична за 20-годишник

Реклама

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Н.(20) од Кочани.

-Реклама-

Тој се сомничи за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

-Реклама-

На 17.02.2024, пријавениот со пиштол во рака влегол во бензинска станица во Кочани, а на една од пумпите оставил и нож.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МАКЕДОНИЈА: Со пиштол во рака влегол во бензинска станица: кривична за 20-годишник

-Реклама-

МАКЕДОНИЈА: Со пиштол во рака влегол во бензинска станица: кривична за 20-годишник

Реклама

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Н.(20) од Кочани.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 17.02.2024, пријавениот со пиштол во рака влегол во бензинска станица во Кочани, а на една од пумпите оставил и нож.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО