Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

МАКЕДОНИЈА: 26 годишно момче од Македонска Каменица уапсено откако имало пријава дека се обидел да изврши силување на 68 годишна жена

-Реклама-

Реклама

Полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица.

-Реклама-

Постапувајќи по претходна пријава дека на 14.04.2024 се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица. 

-Реклама-

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МАКЕДОНИЈА: 26 годишно момче од Македонска Каменица уапсено откако имало пријава дека се обидел да изврши силување на 68 годишна жена

-Реклама-

Реклама

Полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица.

Постапувајќи по претходна пријава дека на 14.04.2024 се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица. 

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО