Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

На 12.04.2024 во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат за с.Челопек се случила сообраќајна несреќа помеѓу:

Реклама

Патничко возило „бмв“ со хрватски национални ознаки, управувано од Х.Х.(32) и мотоцикл „јамаха“ без регистарски таблички, управуван од Б.С.(29), двајцата од с.Челопек, информира МВР.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничката болница Тетово.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

На 12.04.2024 во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат за с.Челопек се случила сообраќајна несреќа помеѓу:

Реклама

Патничко возило „бмв“ со хрватски национални ознаки, управувано од Х.Х.(32) и мотоцикл „јамаха“ без регистарски таблички, управуван од Б.С.(29), двајцата од с.Челопек, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО