Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Трагедија во Македонија: Загина едно лице во сообраќајна несреќа, ова се деталите

-Реклама-

Трагедија во Македонија: Загина едно лице во сообраќајна несреќа, ова се деталите

Реклама

На 13.04.2024 во 10.38 часот во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Ѓавато-Тополчани, патничко возило „киа“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.С.(70) од Битола, излетало од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со повреди се здобиле возачот и сопатничката Н.С.(65), констатирани во Медицинскиот центар Битола, каде што биле задржани на лекување, а на 14.04.2024 возачот П.С. им подлегнал на повредите.

-Реклама-

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: Загина едно лице во сообраќајна несреќа, ова се деталите

-Реклама-

Трагедија во Македонија: Загина едно лице во сообраќајна несреќа, ова се деталите

Реклама

На 13.04.2024 во 10.38 часот во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Ѓавато-Тополчани, патничко возило „киа“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.С.(70) од Битола, излетало од коловозот.

Во несреќата со повреди се здобиле возачот и сопатничката Н.С.(65), констатирани во Медицинскиот центар Битола, каде што биле задржани на лекување, а на 14.04.2024 возачот П.С. им подлегнал на повредите.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО