Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно возило излета од патот

-Реклама-

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на:

Реклама

Регионалниот пат Делчево – Берово, на место викано „Даштица“, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило „фолксваген голф“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип.

-Реклама-

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

Извор: republika.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно возило излета од патот

-Реклама-

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на:

Реклама

Регионалниот пат Делчево – Берово, на место викано „Даштица“, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило „фолксваген голф“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

Извор: republika.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО