Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице е тешко повредено откако излетал од патот управувајќи со мотоцикл

-Реклама-

На 16.04.2024 во 14:00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат село Волковија – Тетово, во близина на тетовски Челопек, А.Л.(61) од тетовски Челопек, управувајќи мотоцикл со тетовски регистарски ознаки, излетал од патот.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во тетовската Клиничка болница.

-Реклама-

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице е тешко повредено откако излетал од патот управувајќи со мотоцикл

-Реклама-

На 16.04.2024 во 14:00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат село Волковија – Тетово, во близина на тетовски Челопек, А.Л.(61) од тетовски Челопек, управувајќи мотоцикл со тетовски регистарски ознаки, излетал од патот.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во тетовската Клиничка болница.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО