Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Улиците поплавени со вода, во моментов големо НЕВРЕМЕ во овој регион во Македонија

-Реклама-

(ВИДЕО) Улиците поплавени со вода, во моментов големо НЕВРЕМЕ во овој регион во Македонија

Реклама

На повеќе места низ Македонија во овој момент има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

-Реклама-

За време на викендот, поради дополнителното заладување, снежната граница би можела да се спушти и на некои места со надморска височина од под 1000 метри, со што врнежи од снег може да се појават и во повисоките населени места и низ Македонија.

-Реклама-

За време на оваа голема промена на времето, локално ќе наврне големо количество на воден талог (над 40-50 л/м2)“, објави вчера метеорологот Славчо Попоски.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Улиците поплавени со вода, во моментов големо НЕВРЕМЕ во овој регион во Македонија

-Реклама-

(ВИДЕО) Улиците поплавени со вода, во моментов големо НЕВРЕМЕ во овој регион во Македонија

Реклама

На повеќе места низ Македонија во овој момент има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

За време на викендот, поради дополнителното заладување, снежната граница би можела да се спушти и на некои места со надморска височина од под 1000 метри, со што врнежи од снег може да се појават и во повисоките населени места и низ Македонија.

За време на оваа голема промена на времето, локално ќе наврне големо количество на воден талог (над 40-50 л/м2)“, објави вчера метеорологот Славчо Попоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО