Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Слободен Печат ја објави тажната вест: Зад себе ги остави децата и сопругата, почина нашиот колега Антон Андов

-Реклама-

На 55-годишна возраст вчера ненадејно почина Антон Андов, уредник на постпродукција и графика во „Слободен печат“.

Реклама

– Нашиот колега Антон остави белег во македонската продукција со својата богата професионална кариера.

-Реклама-

Тој претходно беше дел од екипите на А1 телевизија, Канал 5 телевизија и продукциите „Видео лаб“ и „Прва продукција“, стои во објавата.

-Реклама-

Погребот ќе се изврши утре, 18 април 2024, на Градските гробишта „Бутел“. Посмртните останки ќе бидат изложени во капелата „Бутел“, од 12 до 13 часот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Слободен Печат ја објави тажната вест: Зад себе ги остави децата и сопругата, почина нашиот колега Антон Андов

-Реклама-

На 55-годишна возраст вчера ненадејно почина Антон Андов, уредник на постпродукција и графика во „Слободен печат“.

Реклама

– Нашиот колега Антон остави белег во македонската продукција со својата богата професионална кариера.

Тој претходно беше дел од екипите на А1 телевизија, Канал 5 телевизија и продукциите „Видео лаб“ и „Прва продукција“, стои во објавата.

Погребот ќе се изврши утре, 18 април 2024, на Градските гробишта „Бутел“. Посмртните останки ќе бидат изложени во капелата „Бутел“, од 12 до 13 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО