Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

На Копаоник три сантиметри снег

-Реклама-

На Копаоник се измерени три сантиметри снег, соопшти вечерва за агенцијата Бета локалната метеоролошка станица.

Реклама

Дежурниот метеоролог Милан Дубовац изјави дека врне снег со слаб интензитет и со повремени прекини.

-Реклама-

Тој додаде дека температурата е минус три степени Целзиусови и оти моментално дува ветер од северен правец со брзина и до три метри во секунда.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

На Копаоник три сантиметри снег

-Реклама-

На Копаоник се измерени три сантиметри снег, соопшти вечерва за агенцијата Бета локалната метеоролошка станица.

Реклама

Дежурниот метеоролог Милан Дубовац изјави дека врне снег со слаб интензитет и со повремени прекини.

Тој додаде дека температурата е минус три степени Целзиусови и оти моментално дува ветер од северен правец со брзина и до три метри во секунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО