Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Обид за убиство во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

Обид за убиство во затвор во Македонија – ова се деталите

Реклама

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

-Реклама-

-На 07.04.2024 во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, каде издржувале затворски казни.

-Реклама-

Пријавените физички го нападнале осуденикот С.Ч., при што првопријавениот со нож му нанел убодна рана, информира МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Обид за убиство во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

Обид за убиство во затвор во Македонија – ова се деталите

Реклама

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

-На 07.04.2024 во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, каде издржувале затворски казни.

Пријавените физички го нападнале осуденикот С.Ч., при што првопријавениот со нож му нанел убодна рана, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО