Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Возило излета од патот, едно лице здобило тешки повреди

-Реклама-

Едно лице е повредено во сообраќајна незгода, која се случила вчера на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с. Ново Село, кумановско.

Реклама

„Во 19.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с.Ново Село, кумановско, патничко возило „сеат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.З.(20) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје“, соопшти Кумановската полиција.

-Реклама-

Извршен е увид од екипа на СВР Куманово.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Возило излета од патот, едно лице здобило тешки повреди

-Реклама-

Едно лице е повредено во сообраќајна незгода, која се случила вчера на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с. Ново Село, кумановско.

Реклама

„Во 19.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с.Ново Село, кумановско, патничко возило „сеат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.З.(20) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје“, соопшти Кумановската полиција.

Извршен е увид од екипа на СВР Куманово.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО