Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Кога пристигнале во болница за жал било предоцна откако му се слошило додека седеле во двор

-Реклама-

Седеле во двор, па нагло му се слошило – кога пристигнале во болница веќе било доцна, еве ги деталите за трагедијата!

Реклама

На 17.04.2024 во 20.35 часот во ОВР Виница, од Општа болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен починат С.П.(38) од Виница.

-Реклама-

Според пријавеното, околу 19.45 часот му се слошило во дворот на В.Ф.(61) во Виница, по што бил пренесен во болницата во Кочани, каде што лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство.

-Реклама-

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Кога пристигнале во болница за жал било предоцна откако му се слошило додека седеле во двор

-Реклама-

Седеле во двор, па нагло му се слошило – кога пристигнале во болница веќе било доцна, еве ги деталите за трагедијата!

Реклама

На 17.04.2024 во 20.35 часот во ОВР Виница, од Општа болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен починат С.П.(38) од Виница.

Според пријавеното, околу 19.45 часот му се слошило во дворот на В.Ф.(61) во Виница, по што бил пренесен во болницата во Кочани, каде што лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО