Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НОВА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот управувајќи со мопед, тешко повредено едно лице

-Реклама-

НОВА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот управувајќи со мопед, тешко повредено едно лице

Реклама

Педесет и едногодишен кочанчанец е тешко повреден откако управувајќи мопед излетал од пат.

-Реклама-

„Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Стамен Манов “ во Кочани, В.Џ.(51) од Кочани, управувајќи мопед со кочански регистарски ознаки, излетал од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа болница Кочани“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот управувајќи со мопед, тешко повредено едно лице

-Реклама-

НОВА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот управувајќи со мопед, тешко повредено едно лице

Реклама

Педесет и едногодишен кочанчанец е тешко повреден откако управувајќи мопед излетал од пат.

„Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Стамен Манов “ во Кочани, В.Џ.(51) од Кочани, управувајќи мопед со кочански регистарски ознаки, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа болница Кочани“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО