Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Tешка сообраќајна несреќа пред малку, две лица ги загубија животите

-Реклама-

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Tешка сообраќајна несреќа пред малку, две лица ги загубија животите

Реклама

Тешка сообраќајна несреќа се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на ТИР зоната во Штип. Според првичните информации во несреќата животите ги загубиле две лица.

-Реклама-

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврди дека на овој експресен пат има тешка сообраќајна несреќа.

-Реклама-

Таа за МИА изјави дека во тек е увидот и обезбедувањето на местото на несреќата од страна на полицијата.

Несреќата се случила околу 14:25 часот, помеѓу две патнички возила.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Tешка сообраќајна несреќа пред малку, две лица ги загубија животите

-Реклама-

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Tешка сообраќајна несреќа пред малку, две лица ги загубија животите

Реклама

Тешка сообраќајна несреќа се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на ТИР зоната во Штип. Според првичните информации во несреќата животите ги загубиле две лица.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврди дека на овој експресен пат има тешка сообраќајна несреќа.

Таа за МИА изјави дека во тек е увидот и обезбедувањето на местото на несреќата од страна на полицијата.

Несреќата се случила околу 14:25 часот, помеѓу две патнички возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО