Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Први СНИМКИ од страшната несреќа која ја потресе Македонија и загинаа две лица

-Реклама-

(ВИДЕО) Први СНИМКИ од страшната несреќа која ја потресе Македонија и загинаа две лица

Реклама

Две жртви има во тешката сообраќајна несреќа, која се случи денеска во 14.25 часот на експресниот пат Штип-Кочани во близина на индустрискиот дел на Штип и официјално потврди портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во писменото соопштение лиферувано до медиумите.

-Реклама-

Жртвите се на возраст од 40 и 64 години, од Кочани од Скопје.

-Реклама-

-На 20.04.2024 на експресниот пат Штип – Кочани во близина на индустрискиот дел Штип, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “пежо” со кочански регистарски ознаки управувано од 40 годишниот А.Н. од Кочани и патничко моторно возило “шкода” со скопски регистарски ознаки управувано од 66 годишниот Б.Д. од Скопје.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале возачот на пежото и сопатничката 64 годишната Л.Д. во шкодата, се вели во соопштението од СВР Штип.

Први снимки од местото на несреќата објави Тв Стар, погледнете:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Први СНИМКИ од страшната несреќа која ја потресе Македонија и загинаа две лица

-Реклама-

(ВИДЕО) Први СНИМКИ од страшната несреќа која ја потресе Македонија и загинаа две лица

Реклама

Две жртви има во тешката сообраќајна несреќа, која се случи денеска во 14.25 часот на експресниот пат Штип-Кочани во близина на индустрискиот дел на Штип и официјално потврди портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во писменото соопштение лиферувано до медиумите.

Жртвите се на возраст од 40 и 64 години, од Кочани од Скопје.

-На 20.04.2024 на експресниот пат Штип – Кочани во близина на индустрискиот дел Штип, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “пежо” со кочански регистарски ознаки управувано од 40 годишниот А.Н. од Кочани и патничко моторно возило “шкода” со скопски регистарски ознаки управувано од 66 годишниот Б.Д. од Скопје.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале возачот на пежото и сопатничката 64 годишната Л.Д. во шкодата, се вели во соопштението од СВР Штип.

Први снимки од местото на несреќата објави Тв Стар, погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО