Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА! Почина младата Бојана, последното нејзино видео ги расплаче многумина кои ја познаваа и обожаваа водителка Јанковиќ

-Реклама-

Јавноста денеска беше шокирана од тажната вест за смртта на водителката Бојана Јанковиќ, која почина на 46-годишна возраст.

Реклама

Многумина ја паметат како водителка на култното музичко шоу „Град“ кое ги освои срцата на гледачите ширум Србија и регионот.

-Реклама-

Бојана беше дел од популарната телевизија со нејзината сестра близначка Ивана, која имаше и успешна кариера како водителка на ТВ Пинк и учесничка во реално шоу.

-Реклама-

На нејзиниот Инстаграм профил може да се забележи дека Бојана била крајно радосна и полна со живот, дека времето го поминува со ќерките и семејството, а последното видео кое го објави поранешната водителка ја насолзи.

Имено, Бојана била во природа со ќерката Искра и кучето, на мини-одмор, а во таа прилика нивното уживање го овековечила со видео. Бојана и пееше на својата ќерка дека ја сака, а познато е дека поранешната водителка била самопожртвувана мајка, многу посветена како родител.

– Те сакам моја Иксра, те сакам љубов моја… Те сакам моја Искра! Те сакам Љубов моја! Па јас пеам! – низ насмевка рече Бојана.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА! Почина младата Бојана, последното нејзино видео ги расплаче многумина кои ја познаваа и обожаваа водителка Јанковиќ

-Реклама-

Јавноста денеска беше шокирана од тажната вест за смртта на водителката Бојана Јанковиќ, која почина на 46-годишна возраст.

Реклама

Многумина ја паметат како водителка на култното музичко шоу „Град“ кое ги освои срцата на гледачите ширум Србија и регионот.

Бојана беше дел од популарната телевизија со нејзината сестра близначка Ивана, која имаше и успешна кариера како водителка на ТВ Пинк и учесничка во реално шоу.

На нејзиниот Инстаграм профил може да се забележи дека Бојана била крајно радосна и полна со живот, дека времето го поминува со ќерките и семејството, а последното видео кое го објави поранешната водителка ја насолзи.

Имено, Бојана била во природа со ќерката Искра и кучето, на мини-одмор, а во таа прилика нивното уживање го овековечила со видео. Бојана и пееше на својата ќерка дека ја сака, а познато е дека поранешната водителка била самопожртвувана мајка, многу посветена како родител.

– Те сакам моја Иксра, те сакам љубов моја… Те сакам моја Искра! Те сакам Љубов моја! Па јас пеам! – низ насмевка рече Бојана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО