Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА: Се побеле во овој град во Македонија, вистинска снежна идила во Маврово

-Реклама-

(ВИДЕО) СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА: Се побеле во овој град во Македонија, вистинска снежна идила во Маврово

Реклама

Снежен бран во Маврово како што напиша познатиот метеоролог Славчо Попоски. Видеото го има подолу.

-Реклама-

Метео анализа на Славчо Попоски:

-Реклама-

Под влијание на влажен и студен воздушен бран од север и од северозапад, до крајот на денешниот ден времето во Македонија ќе биде облачно и значително постудено со врнежи од дожд кој на повеќе места ќе бидат обилни, па така локално ќе наврнат над 25 л/м2 воден талог.

На планините, и тоа особено во западните и во северозападните предели со надморска височина од над 1100-1200 метри ќе има врнежи од снег.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА: Се побеле во овој град во Македонија, вистинска снежна идила во Маврово

-Реклама-

(ВИДЕО) СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА: Се побеле во овој град во Македонија, вистинска снежна идила во Маврово

Реклама

Снежен бран во Маврово како што напиша познатиот метеоролог Славчо Попоски. Видеото го има подолу.

Метео анализа на Славчо Попоски:

Под влијание на влажен и студен воздушен бран од север и од северозапад, до крајот на денешниот ден времето во Македонија ќе биде облачно и значително постудено со врнежи од дожд кој на повеќе места ќе бидат обилни, па така локално ќе наврнат над 25 л/м2 воден талог.

На планините, и тоа особено во западните и во северозападните предели со надморска височина од над 1100-1200 метри ќе има врнежи од снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО