Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕШЕ: Земјотрес во Србија, еве каде е епицентарот

-Реклама-

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала го погоди градот Деспотовац.

Реклама


Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Деспотовац, јавува „ЕМСЦ“, портал кој го регистрира секој земјотрес во светот.

-Реклама-

Земјотресот се случил на длабочина од четири километри.

-Реклама-

Според овој портал, земјотресот бил почувствуван во седум часот и 32 минути.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕШЕ: Земјотрес во Србија, еве каде е епицентарот

-Реклама-

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала го погоди градот Деспотовац.

Реклама


Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Деспотовац, јавува „ЕМСЦ“, портал кој го регистрира секој земјотрес во светот.

Земјотресот се случил на длабочина од четири километри.

Според овој портал, земјотресот бил почувствуван во седум часот и 32 минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО