Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НОВА ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице излетало од патот со трактор

-Реклама-

НОВА ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 21.04.2024 во 17.00 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека:

-Реклама-

Во с.Трстија-виничко, трактор „фергусон“ со штипски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(63) од с.Нов Караорман – о.Карбинци излетал од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Виница.

Прочитај повеќе: Почина познатиот македонски адвокат.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице излетало од патот со трактор

-Реклама-

НОВА ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 21.04.2024 во 17.00 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека:

Во с.Трстија-виничко, трактор „фергусон“ со штипски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(63) од с.Нов Караорман – о.Карбинци излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Виница.

Прочитај повеќе: Почина познатиот македонски адвокат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО