Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Едно лице почина во затвор во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

Едно лице почина во затвор во Македонија – ова се деталите:

Реклама

Министерството за внатрешни работи информоираше дека вчера во 19.15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна установа Идризово Скопје било пријавено дека:

-Реклама-

Р.Ф.(52) од с.Речане-гостиварско (осудено лице) починал, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

-Реклама-

– Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, информираат од полицијата.

Прочитај повеќе: СТРАШЕН детал во куќата на ужасот: Погледнете што има на местото каде последен пат играла Данка Илиќ со својот брат! (ФОТО)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Едно лице почина во затвор во Македонија – ова се деталите

-Реклама-

Едно лице почина во затвор во Македонија – ова се деталите:

Реклама

Министерството за внатрешни работи информоираше дека вчера во 19.15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна установа Идризово Скопје било пријавено дека:

Р.Ф.(52) од с.Речане-гостиварско (осудено лице) починал, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

– Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, информираат од полицијата.

Прочитај повеќе: СТРАШЕН детал во куќата на ужасот: Погледнете што има на местото каде последен пат играла Данка Илиќ со својот брат! (ФОТО)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО