Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ТРАГИЧНИ ВЕСТИ: На само 21 годишна возраст животот си го одзема една од најубавите и најдобри спортиски во Русија

-Реклама-

Трагична вест доаѓа од Русија, каде тамошните медиуми истакнуваат дека во неделата починала руската репрезентативка во одбојка на плажа, Арина Михајлина (21) и дека се сомничи самоубиството.

Реклама

Првичните информации беа дека девојката е убиена, а потоа пристигнала полицијата каде според информациите се случило самоубиството.

-Реклама-

Нејзината колешка Марија Халечкаја ги откри деталите.

-Реклама-

„Вестите се едноставно страшни. Сите сме во целосен шок. Она што сигурно е точно е дека самоубиството се случило по нервен слом“.

Руските медиуми додаваат дека таа е пронајдена во Москва во близина на Институтот за енергетика. Инаку, таа беше член на клубот Заречје-Одинчово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГИЧНИ ВЕСТИ: На само 21 годишна возраст животот си го одзема една од најубавите и најдобри спортиски во Русија

-Реклама-

Трагична вест доаѓа од Русија, каде тамошните медиуми истакнуваат дека во неделата починала руската репрезентативка во одбојка на плажа, Арина Михајлина (21) и дека се сомничи самоубиството.

Реклама

Првичните информации беа дека девојката е убиена, а потоа пристигнала полицијата каде според информациите се случило самоубиството.

Нејзината колешка Марија Халечкаја ги откри деталите.

„Вестите се едноставно страшни. Сите сме во целосен шок. Она што сигурно е точно е дека самоубиството се случило по нервен слом“.

Руските медиуми додаваат дека таа е пронајдена во Москва во близина на Институтот за енергетика. Инаку, таа беше член на клубот Заречје-Одинчово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО