Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕ ПОСТОЈАНО: Серија на земјотреси денеска го погоди Тајван, последниот со јачина од 6.3 степени

-Реклама-

Земјотресот, а длабочина од 5,5 километри, ги зафати зградите во главниот град Тајпеј.

Реклама

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Хуалиен во источниот дел на Тајван, соопшти метеоролошката управа на островот. Засега нема информации за материјална штета.

-Реклама-

Земјотресот, а длабочина од 5,5 километри, ги зафати зградите во главниот град Тајпеј.

-Реклама-

Претходно денеска, округот Хуалиен беше погоден од друг земјотрес со јачина од 5,5, но нема извештаи за жртви или материјална штета.

Тајван беше погоден од стотици последователни потреси по големиот земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала што го потресе Хуалиен претходно овој месец. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕ ПОСТОЈАНО: Серија на земјотреси денеска го погоди Тајван, последниот со јачина од 6.3 степени

-Реклама-

Земјотресот, а длабочина од 5,5 километри, ги зафати зградите во главниот град Тајпеј.

Реклама

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Хуалиен во источниот дел на Тајван, соопшти метеоролошката управа на островот. Засега нема информации за материјална штета.

Земјотресот, а длабочина од 5,5 километри, ги зафати зградите во главниот град Тајпеј.

Претходно денеска, округот Хуалиен беше погоден од друг земјотрес со јачина од 5,5, но нема извештаи за жртви или материјална штета.

Тајван беше погоден од стотици последователни потреси по големиот земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала што го потресе Хуалиен претходно овој месец. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО