Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Полицајци нападнати на Бит Пазар: Против напаѓачот поднесена кривична пријава

-Реклама-

Полицајци нападнати на Бит Пазар: Против напаѓачот поднесена кривична пријава

Реклама

34-годишен скопјанец физички нападнал полициски службеници од Полициската станица Бит пазар.

-Реклама-

Против напаѓачот е поднесена кривична пријава.

-Реклама-

„СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.С.(34) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста”.

На 15.04.2024 полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар биле физички нападнати од пријавениот“ – стои во известувањето од МВР.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Полицајци нападнати на Бит Пазар: Против напаѓачот поднесена кривична пријава

-Реклама-

Полицајци нападнати на Бит Пазар: Против напаѓачот поднесена кривична пријава

Реклама

34-годишен скопјанец физички нападнал полициски службеници од Полициската станица Бит пазар.

Против напаѓачот е поднесена кривична пријава.

„СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.С.(34) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста”.

На 15.04.2024 полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар биле физички нападнати од пријавениот“ – стои во известувањето од МВР.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО