Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

“Малиот Матео отиде во Рајот” Таткото тргнал во рикверц по што го прегазил, неутешната мајка мора да каже за трагедијата во Италија

-Реклама-

Несреќата се случила во неделата на 14 април во дворот на семејната куќа во областа Тревизо.

Реклама

Според италијанските медиуми, таткото возел во рикверц и не го видел момчето кое било во агол во кој не се гледа.

-Реклама-

Момчето итно било хоспитализирано со тешка повреда на главата, но починало по два дена борба за живот.

-Реклама-

Таткото на момчето, Олаф Видал (45) сега е под истрага за убиство од небрежност.

Според реконструкцијата на настанот, Олаф се движел во рикверц и не го видел синот кој бил од десната страна на возилото како се обидува да ја фати топката.

Олаф и неговата сопруга Лаура веднаш го однеле детето во болница, а состојбата на Матео била многу лоша бидејќи пристигнал со срцев удар.

По 45 минути, срцето на детето повторно почнало да чука благодарение на интервенцијата на лекарот, но по дводневна борба меѓу живот и смрт, поради тешката повреда на главата што ја добил, починало.

Мајката со скршено срце морала да и каже на неговата помала сестра дека нејзиниот брат го нема.

Матео отиде во рајот, стана ангел и нема да се врати“, рекла неутешната мајка.

За денеска е наредена обдукција на телото на момчето, јавуваат медиумите.

(Kurir.rs /Тревизо денес)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

“Малиот Матео отиде во Рајот” Таткото тргнал во рикверц по што го прегазил, неутешната мајка мора да каже за трагедијата во Италија

-Реклама-

Несреќата се случила во неделата на 14 април во дворот на семејната куќа во областа Тревизо.

Реклама

Според италијанските медиуми, таткото возел во рикверц и не го видел момчето кое било во агол во кој не се гледа.

Момчето итно било хоспитализирано со тешка повреда на главата, но починало по два дена борба за живот.

Таткото на момчето, Олаф Видал (45) сега е под истрага за убиство од небрежност.

Според реконструкцијата на настанот, Олаф се движел во рикверц и не го видел синот кој бил од десната страна на возилото како се обидува да ја фати топката.

Олаф и неговата сопруга Лаура веднаш го однеле детето во болница, а состојбата на Матео била многу лоша бидејќи пристигнал со срцев удар.

По 45 минути, срцето на детето повторно почнало да чука благодарение на интервенцијата на лекарот, но по дводневна борба меѓу живот и смрт, поради тешката повреда на главата што ја добил, починало.

Мајката со скршено срце морала да и каже на неговата помала сестра дека нејзиниот брат го нема.

Матео отиде во рајот, стана ангел и нема да се врати“, рекла неутешната мајка.

За денеска е наредена обдукција на телото на момчето, јавуваат медиумите.

(Kurir.rs /Тревизо денес)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО