Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Возилото во кое се наоѓаше се распадна (ФОТО) Пријателите се збогуваат со младиот Никола, кој загина кај Књажевац:

-Реклама-

Никола Ранѓеловиќ (31) загинал во тешка сообраќајна несреќа што се случила во понеделникот на патот од Књажевац кон Зајечар, кога бил во возилото на совозачкото седиште, додека возачот К.Г.(34) од Бојник во тешка состојба бил пренесен со Брза помош во болницата во Ниш.

Реклама

Пријателите на Никола се простија од него на мрежите, споделувајќи пораки со заеднички фотографии со него. Еден особено привлече внимание со оглед на тоа што пишува и што прави Никола.

-Реклама-

Знам дека многу те болеше. Дека длабоко во себе си бил сам. Утешно е што нашата куќа беше ваше засолниште и помош. Ви благодариме за секој состанок и разговор.

-Реклама-

Бевте ретка добра душа и личност. Се надевам дека ќе продолжиш да градиш на рајата, барем некоја викендица за да можеме на мир да пиеме кафе. Сега патувајте браќа, каде што нема болест, ниту болка, ниту болка, туку некаде каде што животот е бесконечен – се вели во една од објавите.

Тој со својот автомобил удрил во куќата

Да потсетиме, сообраќајната незгода се случи поради несоодветна брзина и влажен, лизгав коловоз, кога возачот изгубил контрола над возилото, тркалото потоа удрило во тротоарот и удрило во бетонски столб од светилката, а силината на ударот на крајот удрила во куќа од десната страна на патот.

Никој со години не живеел во таа куќа, а мештаните до утрото не знаеле што всушност се случило.

Како што дознаваме, Никола студирал Градежен – Архитектонски факултет, а живеел во Власотинац, но се уште нема нови детали како точно се случила страшната несреќа.

Возачот со кој бил Никола во кобното возило се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил префрлен во Универзитетската болница Ниш.

(Курир)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Возилото во кое се наоѓаше се распадна (ФОТО) Пријателите се збогуваат со младиот Никола, кој загина кај Књажевац:

-Реклама-

Никола Ранѓеловиќ (31) загинал во тешка сообраќајна несреќа што се случила во понеделникот на патот од Књажевац кон Зајечар, кога бил во возилото на совозачкото седиште, додека возачот К.Г.(34) од Бојник во тешка состојба бил пренесен со Брза помош во болницата во Ниш.

Реклама

Пријателите на Никола се простија од него на мрежите, споделувајќи пораки со заеднички фотографии со него. Еден особено привлече внимание со оглед на тоа што пишува и што прави Никола.

Знам дека многу те болеше. Дека длабоко во себе си бил сам. Утешно е што нашата куќа беше ваше засолниште и помош. Ви благодариме за секој состанок и разговор.

Бевте ретка добра душа и личност. Се надевам дека ќе продолжиш да градиш на рајата, барем некоја викендица за да можеме на мир да пиеме кафе. Сега патувајте браќа, каде што нема болест, ниту болка, ниту болка, туку некаде каде што животот е бесконечен – се вели во една од објавите.

Тој со својот автомобил удрил во куќата

Да потсетиме, сообраќајната незгода се случи поради несоодветна брзина и влажен, лизгав коловоз, кога возачот изгубил контрола над возилото, тркалото потоа удрило во тротоарот и удрило во бетонски столб од светилката, а силината на ударот на крајот удрила во куќа од десната страна на патот.

Никој со години не живеел во таа куќа, а мештаните до утрото не знаеле што всушност се случило.

Како што дознаваме, Никола студирал Градежен – Архитектонски факултет, а живеел во Власотинац, но се уште нема нови детали како точно се случила страшната несреќа.

Возачот со кој бил Никола во кобното возило се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил префрлен во Универзитетската болница Ниш.

(Курир)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО