Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Починал во казино од Хотел, се работи за грчки државјанин

-Реклама-

Министерството за внатрешни работи (МВР) во дневниот билтен информира за немил настан кој се случил во текот на вчерашниот ден.

Реклама

Истиот се однесува за смрт на Грчки граѓанин, а за настанот се вели:

-Реклама-

-Лекар од Итна медицинска помош Битола вчера во 18.30 часот во СВР Битола пријавил дека кај нив, од казино во хотел во Битола, бил донесен Н.K.(62), државјанин на Грција, без знаци на живот.

-Реклама-

Лекарот констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено да се изврши обдукција.

Увид на местото извршила увидната екипа на СВР Битола, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТАЖНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Починал во казино од Хотел, се работи за грчки државјанин

-Реклама-

Министерството за внатрешни работи (МВР) во дневниот билтен информира за немил настан кој се случил во текот на вчерашниот ден.

Реклама

Истиот се однесува за смрт на Грчки граѓанин, а за настанот се вели:

-Лекар од Итна медицинска помош Битола вчера во 18.30 часот во СВР Битола пријавил дека кај нив, од казино во хотел во Битола, бил донесен Н.K.(62), државјанин на Грција, без знаци на живот.

Лекарот констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено да се изврши обдукција.

Увид на местото извршила увидната екипа на СВР Битола, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО