Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со автомобил се забиле во бетонска ограда на патот Охрид – Кичево

-Реклама-

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија:

Реклама

На магистралниот пат Охрид-Кичево вчера вечерта патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.А.(60) од Куманово, удрило во бетонска преграда од коловозот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка М.Ш.(36) од Куманово, констатирани во Медицински центар Кичево, информира МВР.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

Повеќе информации наскоро.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со автомобил се забиле во бетонска ограда на патот Охрид – Кичево

-Реклама-

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија:

Реклама

На магистралниот пат Охрид-Кичево вчера вечерта патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.А.(60) од Куманово, удрило во бетонска преграда од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка М.Ш.(36) од Куманово, констатирани во Медицински центар Кичево, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

Повеќе информации наскоро.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО